dobra rada

Pielęgnacja skóry twarzy jest nie zwykle ważnym elementem rytuałów codziennych w trosce o zdrową, promienną i młodo wyglądającą skórę. Produktów do pielęgnacji skóry jest cała masa albo jeszcze więcej. Aby ułatwić sobie zadanie przy wyborze owych kosmetyków warto kierować się dwoma zasadami:

  • kosmetyki dobierać pod rodzaj cery (mieszana, tłusta, normalna itp)
  • kosmetyki dobierać pod względem kondycji, potrzeb i wieku biologicznego naszej skóry aniżeli naszej metryki (czasem krem który na opakowaniu ma napisane 40+ jest odpowiedni dla 30+)
Kierowanie się tymi zasadami ograniczy nam w znaczny sposób ilość z jakiej musimy dokonać wyboru. Bo tak naprawdę do wyboru, zdecydowania zostaje nam marka i rodzaj kremu w sensie dzień czy noc, twarz czy pod oczy.
Dużą pomocą przy wyborze konkretnego specyfiku są fora internetowe czy blogi. Ja ze swojej strony polecam skorzystanie z porad dermokonsultantek czy farmaceuty, choć te pierwsze zazwyczaj są przypisane do konkretnej marki ... odpowiedzą na każde nasze pytanie z racji szkoleń, doświadczenia i znajomości składów i działania ich kremów na skórę.

Komentarze