Kim jest poslki Bloger 2014???

Jakiś czas temu dzięki udostępnieniu info przez jedną z blogerek na FB przeczytałam raport podsumowanie czy też wyniki ankiety Kim jest polski Bloger 2014??? Okazuje się, że owe wyniki wywołały burzę w szklence wody. Owe badania przeprowadził portal blomedia.pl
Dziś wpisując Kim jest polski Bloger ??? w przeglądarce znajdziemy kilka opcji -  zwłaszcza postów gdzie ich autorzy własnymi słowami odpowiadają na pytanie Kim jest polski Bloger ???
Chyba, niestety nie będę oryginalna i mój post trafi na tę listę - tylko z tą różnicą, że ja postanowiłam sprawdzić ile jest prawdy w wynikach owych badań/ankiety odnosząc ją w stosunku do mojej skromnej osoby.
Oryginalną wersję wyników możecie poczytać i pooglądać [TU] a z tego linku dowiedziałam się i zapoznałam z tematem [TU].
Zdjęcia zostaną zapożyczone. A pod nimi zaprezentuje swoje odpowiedzi na pytania na swoim przykładzie. Trochę ciężko będzie mi się odnieść do tematu ilości blogujących kobiet i mężczyzn (ale biorąc pod uwagę, że w moim domku jest nas troje, ja i dwóch mężczyzn i tylko ja bloguję - może, można faktycznie przyjąć, że jest nas więcej, w sensie kobiet). 


1. Bloger, a kto to ???
hmmm urodziłam się w Radomiu obecnie od jakichś 10 lat mieszkam, pracuje, żyje funkcjonuję w Warszaiwe - oba miasta to wojewóddztwo Mazowieckie. Nie będę się zastanawiać co by było gdyby(m) nie miszkała w Warszaiw a została w Radomiu bo nie ma to sensu, od zawsze miałam pociąg do kosmetyków ... 
Być może życie w dużej metropolii sprzyja blogowaniu !!!
No i nie da się ukryć, że jestem kobietą :)

2. Bloger w szkolnej ławie
Zasilam opcję nr 2 licencjat
Najpopularniejsze kierunki studiów: hmm tu niestety zonk - ponieważ jestem dziennikarzem a najbardziej inspirjącymi lekturami nie są książki kucharskie, Blogera nie przeczytałam - przeczytałam tę drugą część i powiem, że nie dowiedziałam się niczego ciekawego do czego sama bym nie doszła. Inne blogi czytam, przeglądam bo lubię. Aczkolwiek poza kosmetykami i wszystkim co z tym związane mam jeszcze inną pasję, którą odkryłam a właściwie dałam jej szansę tu w Warszaiw się rozwinąć a miała swe początki a właściwie swój początek w szloke podstawowej po przeczytaniu "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego - historia II Wojny Światowej i powstanie Warszawskie - pracowałam jako wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego, byłam członkiem grupy rekonstrukcji historycznych Radosław (przez chwilę), moja biblioteczka zawiera książki głównie a właściwie przedewszystkim o tematyce historyznej. Cenie i szanuje, jest wzorem p. Władysław Bartoszewski - uczestnik powstania i autor masy książek.
Tak więc owy punkt nijak się ma do mojej osoby

3. Boger na ścieżce kariery
Tuataj punkt pierwszy się mnie tyczy łączę pracę zawodową z blogowaniem, a właściwie praca pomaga mi w tym - ponieważ mam dostęp do produktów, testerów, przedstawicieli handlowych, szkoleń produktowych itp itd ... 
Kariera ... słabo, nie wiem w której kategorii mam się umieścić. Byłam szarym konsultantem, poźniej dermo a teraz wizażuję ... więc ....hmm specjalista ?!
Czas poświęcany pracy i blogowaniu powiedzmy się zgadza

4. Jak to jest "na blogera" ???
Gdzie powstają posty, które codziennie czytają miliony internautów ???
Moje głównie w głowie później czasem w fazie projektu lądują w moim notatniku albo bezpośrenio na blogu :). Nigdy nie siedzę przy biurku, nawet go nie mam. Nigdy nie piszę w kuchni. Jeśli już to na sofie.
 • Kiedy przygotowuję posty ???
Wtedy kiedy wiem, że mam dużo wolnego, nieograniczonego czasu. Bywa, że wieczorem, że w ciągu dnia przed południem albo po. 
 • Jak często publikuję posty ???
To zależy od wielu czynników, od czasu, od tematu, od inwencji, weny bywa, że raz w tygodniu, dwa, trzy razy w tygodniu - różnie. Nie ma tu regóły. Choć może jest jedna przynajmniej jedna, dwie notatki tygodniowo.
 • Od jak dawna prowadzę swój blog ???
Drugi rok leci ...
 • Ulubione narzędzia ???
FaceBook - jest, ale czy ulubiony. Raczej nie - przymuszony
Instagram - jest, ale czy ulubiony ...
Google Anaytics - dobre źródło informacji - ale nie ulubione
PhotoShop - też nie ulubiony
 • Ulubione urządzenia ???
Laptop - bo tylko go mam, i miałam zanim zaczęłam blogować. Cenie w nim mobilność (możliwość zabrania wszędzie gdzie mi się podoba) - nie jestem przywiązana do jednego miejsca, lekkość.
Tablet/smartfon. Tablet mam ale leży i właściwie się kurzy - smartfon - a teraz to właściwie są dostępne inne telefony ?! Mam ale ale jest bardziej telefonem który czasem ułatwia mi życie.
 • Nowe trendy
Mam instagram, właściwie nie wiele się tam dzieje
Pintestet, YouTube - Nie
Odejście od tekstu na rzecz grafiki i video - od nagrywania filmów trzymam się z daleka, nie jestem zwierzęciem YouTubowym - za wstydliwa na to jestem. 
Tekst i grafika - zależy od poruszanego tematu ... 

5. To co bloger lubi, czyli ... ???
 • Na blogu nie zarobiłam ani złotówki - za to wydałam - wolę nie liczyć i nie wiedzieć ile :). 
 • Dzielenie się pasją (to jeden z powodów dla których prowadzę bloga),
 • Kontakt z czytelnikami - każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota - wiem, że nie piszę do tzw szuflady. Tylko, że gdzieś, do kogoś moje wypociny trafiają.
 • Fotografowanie - jak się "umi" robić ładne zdjęcia i "umi" się wycisnąć wszystko z aparatu to i owszem. Ale na początku stawiając pierwsze kroki jest to nie lada wyzwanie i stres.

Podsumowysując:
Owa ankieta badanie bynajmniej odnosząc się do mojej skromnej osoby jest pół na pół prawdą. 
Pytania są bardzo ogólne i tendencyjne :) aczkolwiek dają pewien obraz Blogera 2014 r. 
Co do twierdzenia, że kobiety zdominowały świat blogów - zawsze myślałam, że to tak pół na pół. Zarówno kobiety i mężczyźni mają swoje dziedziny w których mogą się odnaleźć i pisać. Choć w naszej urodowej krainie jest kilku przstawicieli męskiego gatunku - odnoszących sukcesy ...Komentarze

 1. Przeczytałam dokładnie.
  Jak zwykle przeciętny bloger jest trochę inny niż realny :-)
  Ciżęko znaleźć takiego człowieka :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma 'przeciętnych' ludzi, nie ma też takich blogerów :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Macie racje moje drogie. Mysle ze batdziej na miejscu bylo by slowo statystyczny. I chuba w tym sensie zostalo uzyte slowo przecietny. Abstrachujac od tego. Kazda z nas jest inna i ma na to wplyw wiele czynnikow stad tez blogow i sposobow blogowania jest tyle ile nad. Chcialam tylko sprawszic ile prawdy jest w tskich publikacjach. I jak widac hmmm jakas 1/3. Pomijam fakt, ze pytania sa ogolne i tendencyjne

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak swoja droga musimy byc intrygujacym zjawiskiem, w sensie blogerzy, ze zaczyna sie prowadzic jakies badania, statystyki na nasz temat

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli byłeś ..., widziałeś ..., czytałeś..., oglądałeś...,
Proszę zostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza ...
Jestem też ciekawa Twojej opinii na poruszany prze ze mnie temat :).
Z góry Dziękuje - Moni :*